Adriana a její čas strávený na Sicílii

Dovolená je sice hlavně o odpočinku, ale pokud vidíte kolem sebe zajímavou grafiku, ať už v podobě polepové grafiky, zábavných etiket či působivého street artu, tak vám to nedá se nezastavit.

Grafička Adriana strávila svou dovolenou na italské Sicílii. Je to nádherný ostrov plný kontrastů, dobrodružství, veselých lidí a specifického designu.

Je zajímavé sledovat, jak tzv. ostrovní grafika je charakteristická. Není úplně klíčové k jaké zemi ostrov náleží, ať už je to Korsika, Sicílie, Ibiza, či řecké ostrovy. Jako kdyby byla grafika osvobozena od zaběhlých komerčních přístupů a grafici, kteří práci vytvářejí nejsou svázaní, tvoří grafiku od srdce.

Styl grafiky není vzdušný, minimalistický, jednoduchý. Většina působí přeplněně, někdy až chaoticky, ale celkový dojem je často překvapivě dobrý.

Adriana navštívila světoznámou sopku Etnu, která pro ni byla jedním z nejkrásnějších zážitků, ale také město Taormina, které je považováno za jedno z nejromantičtějších míst na celém ostrově. Je super, když se povede grafikovi ubytovat v hotelu jednoho impresionistického malíře aneb proč se ubytovat v klasickém hotelu, když je možnost přespat v domě žijícího umělce. Klidně by tam prý ještě chvíli zůstala, což tedy pan vedoucí neslyšel rád :)