SEO optimalizace internetových obchodů a webových stránek je v dnešní době nepostradatelnou službou při budování návštěvnosti obchodu, či webu.

SEO

SEO optimalizace v kostce
Chceme
Aby internetové stránky byly na klíčová slova na přední straně vyhledávače Google a Seznam.
Jak toho docílíme
Společnost 5Q používá výhradně etické metody SEO optimalizace, což znamená, že nepoužíváme praktiky, které jsou rychlé, ale mají destrukční efekt s hrozbou postihu ze strany vyhledávačů Google, Seznam.
Jak to funguje
Na rozdíl od sponzorovaných odkazů, kde platí: "Zaplatíme a jsem tam" je potřeba kontinuální prací stránky postupně tzv. "vytahovat" na přední pozice.
Kontinuální SEO optimalizace
SEO optimalizace je kontinuální proces, nejedná se tedy o jednorázovou akci. Všechny změny obsahu, zdrojových kódů, psaní PR článků, apod. realizujeme v reakci na průběžné změny pozic ve vyhledávačích.

Výhoda oproti PPC

Výhoda oproti sponzorovaným odkazům (PPC kampaní) je, že za každý klik potenciálního zákazníka neplatíte.
Jaké typy stránek potřebují SEO optimalizaci
Firemní internetové stránky
Internetové stránky, které propagují nějakou službu, tak stojí za zvážení jestli bojovat ve vyhledávači o přední pozici právě na danou službu.
Internetový obchod
Pokud na internetovém obchodu prodáváme zboží, které je jedinečné (není na internetu tolik zastoupeno, tak se vyplatí o SEO optimalizaci uvažovat.
Podpůrné internetové stránky
Pokud máme vedle firemních internetových stránek ještě tzv. podpůrné stránky (microsity), které např. propagují jen jednu službu, tak je důležité, aby i podpůrné stránky byly správně optimalizovány.
Stránky informující o produktu
Pokud máme stránky, které jsou striktně zaměřené na jeden produkt nebo skupinu produktů a tyto produkty, tak se vždy zvažuje jestli budeme bojovat o pozice. Klíčovými slovy jsou v tomto případě názvy produktů.

Ostatní případy

Případů, kde je výhodné investovat do SEO optimalizace je hodně, ale vždy s našimi klienty řešíme jestli jejich případ je pro optimalizaci vhodný, či jestli půjdeme jinou cestou.
Porovnání SEO optimalizace a PPC kampaně
SEO
SEO optimalizace
Jak již jsme zmínili výše, tak SEO optimalizace je kontinuální proces, který trvá řádově měsíce a našimi činnostmi pracujeme na tom, aby byly internetové stránky na předních pozicích ve vyhledávači Google a Seznam v tzv. fulltextu. Fulltext je místo kde se stránky zobrazují přirozeně, na základě tzv. bonity stránek. Za pozici nemůžeme zaplatit, ale pozici si musíme získat.
plusJakmile získáme dobré pozice ve vyhledávači, tak neplatíme za každý klik
plusZískáme pozici v přirozených výsledcích vyhledávání (lidé mají odstup ke sponzorovaným odkazům)
mínusTrvá delší dobu, ale vyplatí se
PPC
PPC kampaň
Zkratka PPC znamená Pay per Click. Mluvíme tedy o sponzorovaných odkazech na Google, Seznam, facebook a dalších místech. V PPC kampani platíme pouze za úspěch tedy za přivedení zákazníka na web. Za zobrazení sponzorovaného odkazu obvykle neplatíme a platíme pouze za to, když potenciální zákazník klikne na odkaz a dostane se na naší stránku.
plusKdyž platíme, tak se okamžitě ukážeme na předních pozicích ve sponzorovaných odkazech
Přesné zacílení na konkrétní klíčová slova a cílového zákazníkaplus
Když přestaneme platit, tak reklama zmizímínus
Lidé mají odstup od sponzorovaných odkazůmínus
Jaké profese se podílejí na službě - SEO optimalizace
KreativecGrafikProgramátorSEO specialistaCopywriterMarketingový specialista
SEO optimalizace
Kreativec
Grafik
Programátor
SEO specialista
Copywriter
Marketingový specialista

Realizace

krok za krokem

Pojďme se spolu podívat, v jakých krocích probíhá realizace projektů se společností 5Q.
01
01

Kontaktujte nás na telefonním čísle 777 777 019 nebo nám pošlete jednoduchou poptávku emailem na adresu: info@5q.cz. Následně si s vámi domluvíme schůzku, kde probereme detaily vaší poptávky.


02
02

V návaznosti na naší schůzku pro vás zdarma vypracujeme specifikaci. Specifikaci vytvoříme z informací, které jsme se dozvěděli na schůzce, které následně rozšíříme o doporučení, které vycházejí z našich zkušeností z jiných projektů.


03
03

Jakmile bude specifikace podle vašich představ, tak pro vás projekt zrealizujeme.

Je to jednoduché!


5Q BLOG
V dnešním článku vám v obecné rovině představíme problematiku zpětných odkazů, zdravého odkazového profilu, etických a n...
6456